Your Stories!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Post here your thoughts, feelings, imagination, your STORIES!!!
 
HomeSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Dimitra
Administrator
Administrator
Dimitra


Number of posts : 1208
Age : 31
Τόπος : Thessaloniki Greece
Registration date : 2008-02-29

Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD EmptyWed Nov 11, 2009 6:33 pm

Βλέπεις τον ουρανό… πριν λίγο ήταν γεμάτος σύννεφα και μόλις λίγα κενά ανάμεσά τους μαρτυρούσαν ότι ο ήλιος φέγγει από πίσω, ενώ τώρα είναι καταγάλανος με ένα δύο όμορφα μικρά άσπρα συννεφάκια στον ορίζοντα. Ο ήλιος σε θαμπώνει και δεν βλέπεις την τύφλα σου… και όμως χαμογελάς!

Και ξαφνικά σκέφτεσαι… είναι άραγε έτσι και η ζωή μας? Θα μπορούσε εκεί που είναι άθλια, κρύα και κατασκότεινη ξαφνικά να γίνει φωτεινή γεμάτη χαμόγελα και έναν ήλιο… μια αγάπη… μια αγκαλιά να σε ζεσταίνει? Ίσως… μπορεί… Αν σε τρώει η απαισιοδοξία θα πεις σίγουρα όχι. Μα πως γίνεται ένα σκοτεινό μέρος ξαφνικά να πνίγεται στο φως? Τι είναι αυτό που το καθιστά αυτό δυνατόν? Μα είναι τόσο απλό! Απλά πρέπει να ρίξεις τους τοίχους γύρω από σένα. Να αφήσεις να σε πλησιάσουν και να πλησιάσεις τους άλλους χωρίς να φοβάσαι μήπως πληγωθείς. Η ζωή δεν ήταν και δεν θα είναι ποτέ δίκαιη. Πάντα θα πληγώνεις τους άλλους ηθελημένα ή όχι. Αλλά σκέψου… ειλικρινά… αξίζει να θυσιάσεις 1 μήνα χαρά για ένα χρόνο πόνου? Όσο τρελό και αν ακούγεται εγώ πιστεύω πως δεν αξίζει να φοβάσαι. Ο φόβος είναι ιδιότητα των δειλών και στην ζωή αυτή ο φόβος φθονείται ενώ η γενναιότητα ανταμείβεται με τον καλύτερο τρόπο.

Καλύτερα ένας μήνας χαράς και αγάπης και ένας χρόνος πόνου παρά μια ζωή αδιαφορίας και κενού.
Back to top Go down
http://yourstories.heavenforum.com
xxolympiaxx
Moderator
Moderator
xxolympiaxx


Number of posts : 1108
Age : 32
Τόπος : Cyprus (Greece)
Registration date : 2008-12-20

Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Re: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD EmptyWed Nov 11, 2009 10:30 pm

ωωωωωωωωω εδώ βγάζω το καπέλο- που δε φοράω και υποκλίνομαι!! Very Happy όχι μόνο επειδή είναι τέλειο αλλά επειδή συμφωνώ κιόλας! αχχχ τι ωραία που τα λες, συνέχισε!
Back to top Go down
Dimitra
Administrator
Administrator
Dimitra


Number of posts : 1208
Age : 31
Τόπος : Thessaloniki Greece
Registration date : 2008-02-29

Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Re: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD EmptyWed Nov 11, 2009 10:35 pm

Very Happy Thankies Oli... to allo mou arese pio poli na pw tin ali8ia :/
Back to top Go down
http://yourstories.heavenforum.com
xxolympiaxx
Moderator
Moderator
xxolympiaxx


Number of posts : 1108
Age : 32
Τόπος : Cyprus (Greece)
Registration date : 2008-12-20

Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Re: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD EmptyWed Nov 11, 2009 11:26 pm

e ma afou ise treli s aresei na vasanizese! xDD wraia einai k ta 2! ante na doume pio tha sinexiseis tr! xD
Back to top Go down
Dimitra
Administrator
Administrator
Dimitra


Number of posts : 1208
Age : 31
Τόπος : Thessaloniki Greece
Registration date : 2008-02-29

Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Re: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD EmptyThu Nov 12, 2009 6:52 pm

Μα δεν βασανίζομαι μόνη μου... μου βγαίνουν :p

Το επόμενο πρέπει να το βρω σε ποιό τετράδιο το έγραψα!
Back to top Go down
http://yourstories.heavenforum.com
xxolympiaxx
Moderator
Moderator
xxolympiaxx


Number of posts : 1108
Age : 32
Τόπος : Cyprus (Greece)
Registration date : 2008-12-20

Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Re: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD EmptyThu Nov 12, 2009 9:28 pm

ahahahahahaha kala kali tixi with that xD
Back to top Go down
Dimitra
Administrator
Administrator
Dimitra


Number of posts : 1208
Age : 31
Τόπος : Thessaloniki Greece
Registration date : 2008-02-29

Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Re: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD EmptyThu Nov 12, 2009 10:25 pm

thankies xD
Back to top Go down
http://yourstories.heavenforum.com
Sponsored content





Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty
PostSubject: Re: Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD   Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD Empty

Back to top Go down
 
Ο ουρανός... η έμπνευσή μου για ακόμα μια χαζομάρα xD
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Your Stories!!! :: Οι Ιστορίες Σας :: Ιστορίες-
Jump to: